چسب اکریلیک ساختاری

 چسب های اکریلیک ساختاری ویکن

چسب های ساختاری RK-1500 / RK-1300 ویکن

 چسب های RK-1500  و RK-1300 سیستم های دوجزئی بر پایه ی متاکریلات می باشند که در دمای اتاق به سرعت خشک می شوند. این دوجزئی شامل چسب و اکتیواتور بوده و برای فراوری نیازی به ترکیب آنها با یکدیگر نیست چرا که پروسه خشک شدن بلافاصله پس از روی هم قرار گرفتن چسب و اکتیواتور آغاز می شود. 

 

چسب ساختاری اکریلیک ویکن

 ویژگی های خاص

 • فرآوری بدون نیاز به ترکیب کردن
 • محصولی سریع با قدرت چسبندگی اولیه بالا
 • الاستیک و مقاوم در برابر ضربه
 • قابل استفاده در دماهای مختلف
 • مقاوم در برابر فرسودگی

 

چسب های RK-1500 و RK-1300 بسیاری از مواد زیر را با قدرت بالا به یکدیگر می چسبانند :

 

 • فلزات (حتی با پوشش رنگی) مانند فولاد، آلومینیوم، مس، روی و هم چنین هیدروکسید آهن.
 • پلاستیک ها، مانند ABS، پلی استرن، PVC سخت، پلی کربنات، پلی فنیلن اکسید، قطعات پلی استر قالب
 • مواد با الیاف کامپوزیت
 • چوب و مواد سلولوزی
 • شیشه، سرامیک، سنگ
 • در مورد پلی آمید، تفلون و پلی اولفین، تنها در صورتی که سطوح پیش از چسباندن توسط فلوئور، پلاسمای فشار پایین، اکلیل و یا شعله آماده سازی شده باشند قابل چسباندن هستند.

 چسباندن آلومینیوم و شیشه با چسب ویکن  چسباندن پلاستیک به پلاستیک با چسب ویکن

 

مزایا

 • نیازی به پایه های نگهدارنده رایج برای قطعات نیست
 • برخلاف جوشکاری و لحیم کاری تغییری در مشخصات مکانیکی سطح ایجاد نخواهد شد
 • به دلیل فشارهای دمایی و مکانیکی، کشیدگی در مواد ایجاد نخواهد شد
 • خصوصیات فیزیکی مواد به همان شکل باقی خواهد ماند
 • زمانی که چسب خشک شود، به صورت خودکار یک لایه آب بند نیز روی سطح ایجاد می کندکه از زنگ زدن سطح جلوگیری می نماید.
 • هنگام اتصال مواد مختلف، خوردگی در محل چسباندن ایجاد نخواهد شد.

 

این محصول در بسیاری از کاربری های عمومی و صنعتی قابل استفاده می باشد بخصوص در امور مونتاژ و پروسه های تولیدی و صنعتی. به دلیل عدم نیاز به ترکیب، سرعت بالا و چسبندگی اولیه ی بالا، این محصولات برای امور تولیدی به خصوص به صورت سری، مونتاژکاری های پیچیده و روندهای جانمایی با چرخه های طولانی مدت مناسب می باشند.

 

آماده سازی سطوح

برای چسبندگی بهتر دو سطح به یکدیگر، بایستی هر دو سطح تمیز و خشک باشند (برای نظافت و چربی زدایی سطوح می توانید از اسپری تمیز کننده سطوح ویکن استفاده نمایید). برای استحکام بالاتر چسبندگی، آماده سازی های بیشتر سطوح مانند زبر کردن از طریق سمباده کشی و یا سند بلاست می توانند بسیار موثر باشند. برخی از پلاستیک ها همانند پلی آمید، PTFE و پلی افلین ها فقط با آماده سازی خاص سطوح قابل چسباندن هستند، به عنوان مثال: استفاده از فلوراید، پلاسما با فشار پایین، روش کرونا و شعله. 

 

نحوه ی مصرف

 

فراوری اکتیواتور RK

میزان استفاده از این اکتیواتور به فاصله ی بین سطوحی که چسبانده می شود بستگی دارد. به این معنا که با توجه به فاصله ی بین سطوح، اکتیواتور بر روی یک سطح یا هر دو سطح اعمال می شود. در مواردی که فاصله ی بین دو سطح حداکثر 0.4 میلی متر باشد، اکتیواتور را فقط باید روی یکی از سطوح اعمال کنید، اما برای سطوح ناهموار یا با فاصله ی بیش از 0.8 میلی متر اکتیواتور باید روی هر دو سطح اعمال شود. 

برای سطوح فلزی و پلاستیک نرم، تقریبا به 30 گرم اکتیواتور برای هر متر مکعب نیاز دارید، اما برای سطوح ناهموار و متخلخل این مقدار به 150 گرم خواهد رسید. زمان تبخیر اکتیواتور، قبل از چسبکاری، در دمای اتاق حداقل 5 دقیقه می باشد. 

مهم ترین مزیت این محصول این است که سطوح پوشش داده شده با اکتیواتور می توانند تا 30 روز پس از اعمال اکتیواتور در دمای اتاق نگهداری شوند. 

 

نگهداری اکتیواتور RK

این محصول در دمای اتاق (20 درجه سانتی گراد) تا 6 ماه قابل نگهداری می باشد. اگر دمای اتاق بین 1 تا 7 درجه باشد، این زمان تا 24 ماه افزایش خواهد یافت. اگر دمای اتاق تا 40 درجه بالا رود و شرایط رطوبت تغییر کرده و اضافه شود، میزان این زمان کمتر خواهد شد.

 

فراوری چسب های RK

به طور معمول چسب روی یکی از سطوح اعمال می شود و اکتیواتور روی سطح دیگر. فاصله ی بین سطوح می تواند تا 0.8 میلی متر باشد (در این صورت اکتیواتور باید روی هر دو سطح اعمال شود). در مواردی که فاصله ی بین سطوح بین 0.15 تا 0.25 میلی متر باشد قدرت کششی بالاتری وجود خواهد داشت.

 نحوه مصرف چسب اکریلیک ساختاری ویکن

 

دمای کاربری 

چسبکاری باید در دمای اتاق انجام شود (تقریبا 20 درجه سانتی گراد). دمای بالاتر (تا تقریبا 40 درجه سانتی گراد) زمان خشک شدن را حدود 30 درصد کاهش می دهد. کم کردن دما تا حدود 10 درجه سانتی گراد، زمان خشک شدن را تا 50 درصد افزایش می دهد و اگر دما به 5 درجه سانتی گراد برسد، هیچ واکنش شیمیایی رخ نخواهد داد.

 

سلامت و ایمنی در کار

این محصول در صورتی که به درستی استفاده شده و به طور کامل خشک گردد، غیر سمی و غیر مضر خواهد بود. هنگام استفاده از این محصول، باید موارد ذکر شده در برگه اطلاعات فنی مربوط به مباحث زیست محیطی، مواد خطرناک، اطلاعات ایمنی فنی و فیزیکی رعایت شوند.

 

نگهداری

اگر این چسب ها در دمای 20 درجه سانتی گراد و در محیطی خشک نگهداری شوند، تا 12 ماه قابل مصرف خواهند بود. اگر دما بین 1 تا 7 درجه سانتی گراد باشد این زمان تا 24 ماه افزایش خواهد یافت (این حالت برای زمانی که محصول در مقابل نور مستقیم آفتاب نباشد صادق است). اگر دمای اتاق از 40 درجه بالاتر باشد و یا میزان رطوبت تا حد زیادی بالا باشد این زمان به 6 ماه کاهش خواهد یافت.

 

 

ایزی میکس RK 7300 ویکن

10569050

قدرت چسبندگی بالا ، غلظت بالا ، مقاومت در برابر ضربه و همچنین قابل استفاده برای مصارف عمومی

کاربر گرامی ، جهت اخذ قیمت روز و یا هرگونه اطلاعات دیگر می توانید همین حالا با کارشناسان واحد فروش از طریق خط ویژه به شماره 57671 (021) تماس حاصل نمایید.

ایزی میکس 45 PE - PP ویکن

10660038

چسب ایزی میکس PE-PP 45 ویکن آلمان | مناسب برای چسباندن انواع پلاستیک ها و اتصالات ساختاری پلاستیک های با انرژی سطحی پایین مانند PE و PP. محصولی سریع، با قدرت چسبندگی بالا و عملکرد ایمن. همراه با سیستم ترکیب مدرن ایزی میکس بدون خطا در اندازه گیری مقدار و ترکیب.

کاربر گرامی ، جهت اخذ قیمت روز و یا هرگونه اطلاعات دیگر می توانید همین حالا با کارشناسان واحد فروش از طریق خط ویژه به شماره 57671 (021) تماس حاصل نمایید.

چسب ساختاری پلاستیک باند ویکن (WEICON Plastic Bond)

۱۰۵۶۵۰۲۴

ساخت کشور آلمان، چسبندگی قوی روی پلاستیک، قدرت چسبندگی بالا، مقاوم در برابر ضربه و شوک

کاربر گرامی ، جهت اخذ قیمت روز و یا هرگونه اطلاعات دیگر می توانید همین حالا با کارشناسان واحد فروش از طریق خط ویژه به شماره 57671 (021) تماس حاصل نمایید.