گریس آنتی سیز

مواد ضد قفل مونتاژ (آنتی سیزها)

تمامی عوامل محیطی تاثیرگذار مانند رطوبت و اصطکاک باعث ایجاد آسیب هایی از طریق خوردگی، زنگ زدگی و فرسودگی در ماشین آلات، قطعات و تاسیسات می شوند. آسیب های ناشی از عوامل یادشده منجر به انجام تعمیرات و هزینه های سنگین تعمیر و نگهداری در صنایع می گردند بالاخص در شرایط ویژه زیر مانند:

 • دمای بالای کارکرد
 • فشار بار بالا
 • تغییرات جوی در محیط خارجی
 • مواد شیمیایی خورنده
 • تاثیر سایر مواد  محصولات ضد قفل مونتاژ (آنتی سیز) ویکن برای پاسخگویی به این نیاز ها تولید شده اند. این محصولات مواد محافظ و جداکننده ای هستند که توام با خواص ذکر شده خاصیت روانکاری برای قطعات تحت فشار بالا و در دماهای بالا را به همراه دارند.
  مواد معمول جدا کننده یا روانکارهای معمولی مثل روغن های معدنی و گریسها اغلب کارایی مناسب روانکاری و محافظت قطعات را در شرایط سخت صنعتی ندارند.

  ترکیبات اصلی آنتی سیزهای ویکن بر پایه روغن های سنتتیک می باشد که حاوی سولفور کمتری نسبت به روغن های معدنی است. از این رو تبخیر روغن به شکل کامل و بدون باقی گذاشتن اثر در دمای بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ درجه سانتیگراد امکان پذیر خواهد بود. این موضوع در کاربردهایی که در آنها از فولاد ضد زنگ استفاده میشود اهمیت ویژه ای دارد (مثل فلزات VA) ، زیرا از قفل شدن یا گریپاژ کردن قطعات جلوگیری می کند. نیاز به تاکید مجدد نیست که حفاظت ایمن از قطعات کار و سطوح فولادی و سایر فلزات برای کارکرد منطقی و اقتصادی تاسیسات فنی کاملا ضروری می باشد.